איך בוחרים מסגרת ואיך בוחרים עדשות למשקפיים?

איך בוחרים מסגרת ואיך בוחרים עדשות למשקפיים?

איך-בוחרים-מסגרתמשקפיים הינם אמצעי חיוני לצורך ראייה תקינה ותפקוד בחיי היומיום. יתרה מכך, מדובר במוצר יקר הנדרש לענות על צרכים אישיים משתנים, ולהיות בעל חזות נאה תוך התאמה לתווי הפנים של בעליו. לכן, קיימת חשיבות מרובה לבחירה מושכלת של משקפיים, המורכבים ממסגרת ומעדשות.

בחירת מסגרת למשקפיים

בשוק קיים מבחר עצום של מסגרות למשקפיים בשלל גדלים, עיצובים, חומרים וצבעים. על מנת לבחור מסגרת מתאימה יש להגדיר ראשית את הצרכים האישיים, כגון משקפיים האמורים לשמש לעבודה במשרד או לצורך פעילות ספורטיבית. זאת מאחר שעל המסגרת להיות מספיק יציבה באמצעות אחיזה באוזן, על מנת שמוקד העדשה לא יזוז כאשר מזיעים או מתכופפים. בכל מקרה, חשוב שהמסגרת תהיה בעלת שדה ראייה טוב, כך שמביטים דרך העדשה גם כמסתכלים למעלה או למטה, ושמוטות המסגרת לא יימצאו במגע עם הרכות ויגרמו לכאבי ראש.

 

ראוי לזכור כי המסגרת מהווה אלמנט אופנתי היוצר רושם במתבונן, ולכן חשוב להתאים אותה גם למבנה הפנים. לדוגמא, לפנים מאורכות עדיפה מסגרת בעלת קווים מעוגלים ואילו לפנים עגולות מומלצת מסגרת מעוגלת. לבסוף, יש להקפיד על רכישת מסגרת איכותית של יצרנית ידועה, ולא אחת שמוצעת בזול כחלק ממבצע ועלולה להיפגם או להתקלף עד מהרה. גם תעודת אחריות לתקופה ארוכה המכסה על חלפים, שינויי צבע, קילופים ופגמים בהלחמה, תבטיח לכם ראש שקט לגבי הרכישה היקרה.

 

בחירת עדשות משקפיים

אבחון-קרטוקונוסעדשות המשקפיים של ימינו עשויות מפלסטיק, כלומר מפולימרים בעלי תכונות שונות הנבדלים זה מזה  ביציבותם ושקיפותם לאורך זמן. לכן, חשוב לרכוש עדשות איכותית של יצרנים מוכרים, ולא להתפשר על מחיר זול בטווח הקצר שעלול לעלות ביוקר בעתיד. כמו כן, העדשה חייבת להתאים למרשם שנתן האופטומטריסט בהתאם לליקוי הראייה הספציפי ועוצמתו. לדוגמא, למספר הנמוך מ- 2 מספיקה לרוב עדשה עד עובי 1.5, למספר שבין 2 ל- 4 מומלצת עדשה בעובי 1.6, ובמספרים גבוהים עוד יותר עוברים לעובי 1.67 ואף למעלה מכך.

 

נושא נוסף שחשוב לתת עליו את הדעת הוא ציפוי העדשות, שאמנם אינו הכרחי אך בהחלט עשוי להועיל. לדוגמא, ציפוי אנטי רפלקס מיועד למנוע החזר של אור מהעדשה ובכך תורם בעיקר לחזות האסטטית ולעיתים גם להשתקפויות פנימיות מפריעות. מאידך, ציפוי נגד שריטות אמור לספק הגנה נוספת לעמידות העדשות, ואילו ציפוי UV מסייע להגנה על העיניים מפני השפעות קרינה מזיקות. לבסוף, ראוי לזכור כי לא כל עדשות המשקפיים מגיעות עם אחריות, אך לחלקן הגדול יש אחריות לכל החיים או לתקופה מוגבלת. באופן כללי, עדיף לבחור עדשות עם אחריות לתקופה ארוכה, המעידה כי ליצרן יש אמון גדול במוצר שיצא תחת ידיו.

 

Share the Post

About the Author

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

התקשרו עכשיו