חשיבות בחירת האופטומטריסט

חשיבות בחירת האופטומטריסט

בדיקות-האופטומטריסטכאשר מתחילים להופיע ליקויים בראייה פונים אנשים לאופטומטריסט, לרוב על מנת שיותאמו להם משקפיים או עדשות מגע, ומכאן והלאה ייתכנו עוד מפגשים רבים לאורך השנים. תפקידו של האופטומטריסט הוא לבצע מספר בדיקות ועל פיהן להחליט אם יש צורך בעזרים אופטיים ומאיזה סוג, וכמו כן לאבחן לקויות או קוצר ראייה ולהפנות לרופא עיניים. מאחד שמדובר בבדיקות מורכבות וחשובות הדורשות ניסיון והסמכה, מומלץ לתת את הדעת על מספר נקודות בסיסיות בעת בחירת האופטומטריסט.

 מה כוללת בדיקת אופטומטריסט

 הבדיקה מתחילה בסקירת תחלואת העיניים והכללית של המטופל ובני משפחתו, כשבתוך כך נבחנים מסמכים רפואיים מהשנה האחרונה. במידה שהאדם כבר מרכיב משקפיים, ישאל האופטומטריסט לגבי שינויי מספרים לאורך השנים והגיל בו התחיל הנבדק להסתייע בהם. לאחר מכן תיערך בדיקת תשבורת ראייה בעזרת רטינוסקופ או אוטופרקטומטר, אשר מטרתה לאבחן ולמדוד את ליקוי הראייה, ואת המספר הדרוש לתיקונו. לבסוף תיערך גם בדיקה של כוח הקרנית בעזרת אוטוקרטומטר או קרטומטר, כשהאופטומטריסט יראה לנבדק מספרים תוך החלפת עדשות עד השגת ראייה מיטבית. עם סיום הבדיקות יוציא האופטומטריסט מרשם לאופטיקאי המכין את העדשות ומסדרן במסגרת, וכמו כן יישלח הנבדק להמשך טיפול במידה והתגלה חשד למחלת עיניים.

 

בדיקות-האופטומטריסט-ירושליםניסיון האופטומטריסט והסמכתו

חשוב לדעת כי לעיתים קרובות מועסקים בחנויות האופטיקה אנשים שאינם בעלי ניסיון או הכשרה מספקים. לכן, אחד הפרמטרים הראש
וניים שיש לבחון הוא רישיון לעיסוק במקצוע מטעם משרד הבריאות, מה שמבטיח עמידה במסלול ההכשרה הנדרש. יש להדגיש כי מדובר במקצוע הנלמד כתואר אקדמי, ומעבר לכך ניסיונו של האופטומטריסט מחדד ומעמיק את הבנתו לאורך השנים גם בכל הקשור למחלות עיניים. על כן, בחירת בעל מקצוע מנוסה תבטיח כי הבדיקה תאבחן בעיות הדורשות טיפול, ושהאופטומטריסט יוכל לוודא שהמשקפיים שהכין האופטיקאי אכן נעשו בהתאם למרשם שיצא תחת ידו.

 

המלצות על אופטומטריסט

בכל אזור בישראל פועלים לא מעט אופטומטריסטים, הנבדלים זה מזה לא רק בניסיונם והכשרתם אלא גם באדיבות, סבלנות ותודעת השירות. לכן, הדרך הטובה ביותר לבחירת אופטומטריסט עוברת בהמלצות מטעם חברים ומכרים שהסתייעו בעבר בשירותיו. כל אחד יוכל למצוא בקרב מאגר מכריו אנשים המרכיבים משקפיים, ולשאול אותם לגבי היחס האישי, הכימיה והחיבור עם האופטומטריסט, התרשמותם מכישוריו המקצועיים, ויכולתו לתת מענה למגוון סוגיות. אפשרות נוספת היא להיעזר באתרים שונים ברשת האינטרנט בהם מופיעות המלצות על אופטומטריסטים, ולרוב גם פרטים על הסמכתם. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון כי לא מדובר בהכרח בהמלצות אובייקטיביות.

 

להישאר עם מי שטוב

לאחר שנמצא אופטומטריסט העונה לקריטריונים המקצועיים והאישיים, בוצעו בדיקות והותאמו משקפיים בצורה נאותה, מומלץ להישאר עם אותו בעל מקצוע לצורך מעקב. זאת מאחר שיכולות הראייה פוחתות לאורך השנים ואף עלולות להופיע מחלות שונות, מה שמצריך שינויים במספר או הפנייה לרופא. תמיד עדיף להיוועץ באופטומטריסט המכיר זה מכבר את המצב והתיק האישי, ושסומכים על יכולותיו והכשרתו.

Share the Post

About the Author

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

התקשרו עכשיו