ייצור עדשות מגע

באופטולנס פועלת מעבדה ייחודית לייצור מגוון רחב של עדשות מגע קשות נושמות. מעדשות מגע בסיסיות ועד לעדשות מיוחדות בהתאמה אישית למקרים מורכבים כמו קרטוקונוס.

המעבדה משרתת את מטופלי אופטולנס והמכון לקרטוקונוס. כמו כן היא גם מייצרת עדשות מגע עבור חנויות אופטיקה פרטיות ומרפאות עיניים של בתי חולים בארץ.

ייצור עדשות מגע
תהליך הייצור מתבצע במספר שלבים. השלבים העיקריים הן:
תכנון ממוחשב של העדשה וקביעת המבנה הכללי שלה, קימורים, קוטר ומבנה פרפריאלי.
ליטוש הצד הקידמי של העדשה בהתאם למבנה הקרנית של העין. לרוב עדשות כוללות שלוש או ארבע קימורים פנימיים שונים על מנת להתאים למבנה הקרנית. לפי הצורך ניתן לייצר עדשות עם עד שישה קימורים פנימיים שונים.
ליטוש הצד החיצוני של העדשה. הקימורים החיצוניים יקבעו את המרשם של העדשה. ניתן לייצר עדשות עם קימור חיצוני אחיד (לדוגמה: לקוצר ראיה) או עדשה עם קימורים חיצוניים מרובים (לדוגמה: עדשות מולטיפוקל)
 
חומרי הגלם שאנו משתמשים באופטולנס מגיעים מאחד הייצרנים הגדולים בעולם בתחום הזה והנמצא באנגליה. יש גם כאן מגוון רחב של חומרי גלם שונים כך שנוכל למצוא כמעט לכל עין את חומר הגלם המתאים למצבה הפיזיולוגית.
 

 

ייתרונות המעבדה 

ייצור עדשה 100% בהתאמה אישית

האופטומטריסטים שאחראים על בדיקות הראיה והתאמת עדשות המגע גם אחראים על תהליך ייצור העדשות. כל המידע החשוב לגבי בניית מבנה העדשה נמצא לרשות המעבדה וכך ניתן להגיע לדיוק מירבי בבניית העדשה בהתאמה אישית ולפי המבנה של הקרנית.

הספקה מהירה

לרוב מספקים עדשות מגע תוך 48 שעות. גם בהזמנת עדשות מגע מיוחדות לקרטוקונוס אנו משתדלים תמיד לספק את העדשות בזמן קצר מאוד. במקרים מיוחדים ניתן אפילו לקבל עדשות תוך 24 שעות, וכל זה על מנת למנוע אי נעימות למטופל אשר מצא את עצמו בלי עדשה או עדשות. גם זה חלק מהשירות של אופטולנס.

תיקונים וליטושים במקום

בתהליך התאמה של עדשות מגע בכלל ועדשות מגע מיוחדות בפרט, יש לפעמים צורך לבצע תיקון קטן על העדשה על מנת לשפר את הנוחות או את החדות עם העדשה. אנו רואים את זה בזמן שהמטופל חוזר אלינו לביקורת כשבועיים אחרי שקיבל את העדשות החדשות שלו. במקרה כזה אם לא קניתם את העדשות באופטולנס תצטרכו להפרד מהעדשות לשבוע כדי לשוח אותן למעבדה שתבצע את התיקון. אצלנו באופטולנס התיקונים לרוב נעשים במקום ואין צורך להפרד מהעדשות או לבוא שוב כדי לקבל אותן.

כמו כן ליטושים וטיפולים תקופתיים לתחזוקת העדשות גם נעשים במקום ואין צורך לחכות ימים או שבועות שהעדשות יחזרו מהמעבדה. 

עדשות מגע לקרטוקונוס בהתאמה אישית

במשך העשורים האחרוניםאופטולנס מתמחה בהתאמת עדשות מגע לקרטוקונוס. לכן יחד עם האופטומטריסטים מומחי קרטוקונוס פיתחנו סידרה של עדשות מגע בהתאמה אישית המיועדות דווקא לקרניות עם קרטוקונוס. 

חלק מסידרת העדשות מתאימה לקרטוקונוס בשלב התחלתי, אבל הרוב הגדול מיועד לקרניות עם קרטוקונוס בשלבים הבינוניים והמתקדמים. תיכנון עדשות אלו מבוסס בין היתר על בדיקת מיפוי קרנית אשר גם הוא מתבצע במקום.

ייתרונות של עדשות אלו הן:

  • מבנה ייחודי המאפשר התאמה מירבית בין מבנה הקרנית המעוותת ובין העדשה עצמה. כל זה על מנת לשפר את חדות הראיה בצורה האופטימלית תוך כדי שמירה על עדשה נוחה למשך כל שעות היום.
  • מגוון רחב מאוד של פרמטרים, קטרים וחומרי גלם המאפשרים למצוא פיתרון כמעט לכל מצב.

 

המעבדה נוסדה בשנות השישים על ידי מר אבל ויינרב. אחרי הכשרתו בשווייץ ובבלגיה הוא עלה לארץ והיה אחד מהאופטומטריסטים הראשונים שהתעסק בייצור והתאמת עדשות מגע בארץ. הוא אהב מאוד את עבודתו וטיפל באלפי מטופלים במשך חמישה עשורים.

אבל ויינרב היה בר אישיות מיוחדת והיה אהוב מאוד על המטופלים שלו. הם ידעו להאריך את הרמה המקצועית שלו כמו גם היחס שידע לתת לכל אחד מהם ללא כל הבחנה.

במשך כל השנים ידע לשלב בין עבודתו האהובה לבין לימוד התורה שגם אהב כל כך. 

אבל ויינרב ז"ל נפטר בירושלים בשנת 2018. 

קבעו איתנו תור לבדיקה, או שאלו אותנו כל דבר שתרצו לדעת. אנחנו כאן, בשבילכם.