במכון האופטיקה הוותיק והמוביל אופטולנס, איכות היא מילת המפתח שבאה לידי ביטוי בשירות מקצועי על בסיס ידע רב ועשיר. זאת, לצד מוצרי אופטיקה חדשניים ומתקדמים המסופקים עבור מחירים הוגנים ובמגוון מבצעים. במכון הכולל מעבדה וחנות תוכלו לרכוש מגון סוגי עדשות למשקפיים ועדשות מגע, לרבות עדשות מולטיפוקל בהתאמה אישית. רוצים לדעת מה זה מוטליפוקל? על כל יוסבר בקצרה במאמר הבא.

 

מבנה עדשת מולטיפוקל

בעוד שעדשות רגילות הן חד מוקדיות וממקדות את ראייה לטווח ספציפי: קרוב, בינוני או רחוק, עדשת מולטיפוקל הינה רב מוקדית ובנויה מחלק עליון ייעודי לראיה מרחוק ותחתון לראייה מקרוב. החלק שבין שני החלקים יוצר מעבר הדרגתי, ללא קו הפרדה הקיים בעדשות ביפוקל. חלק זה ממרכז את העדשה ומשפר גם ראייה לטווח בינוני.

עדשה מתאימה לכל טווח ראייה

בשנים האחרונות עדשות מולטיפוקל הפכו למונח רווח בתחום האופטיקה, אך עדיין רבים בציבור לא מבינים את משמעותו. הכוונה במולטיפוקל הינה לעדשות עם יותר ממוקד ראיה אחד, ונהוג לכנותן גם עדשות פרוגרסיביות. עדשות אלו מעניקות פתרון פרקטי עבור כל קשת הבעיות של טווחי הראיה לטווח קצר, לבינוני ועד למרחוק. זאת, להבדיל מעדשות רגילות המתאימות לטווח ראיה אחד מסוים או עדשות ביפוקל המתאימות רק לשני טווחי ראייה: קצר ומרחוק. למעשה, עדשה אופטית אחת מחליפה כאן מספר עדשות וחוסכת את הצורך להחליף ביניהן לאורך היום. כך למשל, במקום להחליף זוג משקפיים עבור המחשב, לנהיגה או לקריאה, ניתן להישאר עם זוג אחד של משקפי מולטיפוקל.

מי צריך עדשות מולטיפוקל?

במרבית המקרים עדשות מולטיפוקל מיועדות לאנשים בני ארבעים פלוס הסובלים מבעיית ראייה מרחוק, שאליה מתווספת בעיית קוצר ראיה כתוצאה מגילם. בגילאים אלו מתחילה תופעה טבעית המכונה פרסביופיה בה עדשת העיניים מתחילה לאבד את גמישותה, ואיכות הראייה לטווח בינוני וקרוב יורדת. במקרים אלו בשילוב עם מספר לראיה מרחוק, עדשות מולטיפוקל חוסכות את הצורך להתנהל עם מספר זוגות משקפיים.

הזמנת עדשות מוטיפוקל

להזמנת עדשות מולטיפוק בהתאמה אישית מלאה, ולקבלת עוד פרטים על שאלה מה זה מולטיפוקל, הגיעו לחנות של חברתנו בירושלים, השאירו פרטיכם באתר שלנו או צרו קשר עם מכון אופטולנס בטלפון 02-5669495 .