מיפוי קרנית קרטוקונוס

מיפוי קרנית קרטוקונוס

במכון הקרטוקונוס שבחנות האופטיקה אופטולנס מבצעים בדיקות אבחון מקיפות לזיהוי המחלה, הכוללות מיפוי קרנית קרטוקונוס. האבחונים והבדיקות מבוצעים בחדרי טיפול מתקדמים עם ציוד חדשני על ידי צוות אופטומטריסטים מוסמך, בעל ניסיון עשיר בתחום הקרטוקונוס, המעניק יחס אישי לכל מטופל עם אבחון מעמיק וטיפול מקצועי בהתאם.

 

אבחון מחלת הקרטוקונוס

אבחון מחלת הקרטוקונוס מבוצע במכון שלנו באמצעות מספר בדיקות ראייה מעמיקות לזיהוי המחלה ואבחון רמת חומרתה. הבדיקות בוחנות פרמטרים שונים, הקובעים את העוצמה המקסימאלית של העדשה הנדרשת למטופל, אשר יכולה להיות ממספר נמוך של ארבעים וחמישה דיופטר ועד למספר גבוה של חמישים ושניים דיופטר. כמו כן, הבדיקות בוחנות את מידת עובייה של הקרנית ואת רמת העוקם של החרוט בקרנית.

 

זיהוי מחלת הקרטוקונוס

במרבית המקרים, השלב הראשון של זיהוי מחלת הקרטוקונוס מבוצע על ידי אופטומטריסט והוא מבוסס על סימפטומים שונים כמו טשטשו משמעותי בראייה, עליה בגובה צילינדר ורפלקס לא רגיל במספרים המתקבלים בבדיקת רטינוסקופיה, המהווה מרכיב בבדיקות משקפיים. יש לציין כי לא אחת בבדיקות רגילות וללא רקע מעמיק על המחלה, בעיה זו עלולה להיות מאובחנת בטעות כאסטיגמציה או קוצר ראייה. לאחר שעולה החשד לקיומה של המחלה יש לעבור מיפוי קרנית ממוחשב שיאשר את הבעיה ויבדוק את חומרתה.

 

טופוגרפיה – מיפוי קרנית ממוחשב

מיפוי קרנית ממוחשב מהווה אמצעי מרכזי לאבחון קרטוקונוס .מדובר בהליך הדמיה מהיר, לא פולשני ולא כואב, בו מצלמים את קרנית העין ובונים מפה טופוגרפית שלה המציגה באופן מדויק ביותר את קמירותה בנקודות שונות. הקמירויות המתקבלות מוצגות בסקלה של צבעים מגווני ירוק וכחול לנקודות פחות קמורות, לגווני אדום וכתום עבור מקומות יותר קמורים. לשם השוואה, בקרנית עין תקינה מוצגת רמה אחידה של קמירות שגונה לרוב ירוק, בעוד מקרי אסטיגמציה מציגים צורה סימטרית בצורת פרפר עם קמירות גבוהה המסודרת על ציר אחד. מאידך, בקרנית הסובלת מקרטוקונוס תתקבל תוצאה עם רמה מאוד גבוהה של קמירות באופן שאינו סימטרי בין חלקה התחתון לחלקה העליון של הקרנית. בנוסף, התוצאות המתקבלות מספקות כלי יעיל ומדויק למעקב אחר מצבה של המחלה.

 

לאבחון ומיפוי קרנית קרטוקונוס

לאבחון ומיפוי קרנית קרטוקונוס, ולקבלת עוד מידע וייעוץ מקצועי בנושא, הגיעו לחנות של חברתנו בירושלים, השאירו פרטיכם באתר שלנו או צרו קשר עם מכון אופטולנס בטלפון 02-5669495 .

3 בApril 2018 / קרטוקונוס

Share the Post

About the Author

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

התקשרו עכשיו