משקפי ראיה

משקפי ראיה: לבחור נכון…

משקפי ראיה, משקפי קריאה או משקפי שמש: איך לבחור נכון את המסגרת שלכם ?

סיימתם לעבור בדיקת ראיה מקיפה אצל האופטומטריסט ? מצויין ! הגיע הזמן לבחור את המסרת שתתאים לכם. הבחירה שלכם תגיד הרבה על מי שאתם, הטעם שלכם והסיגנון שלכם וגם כאן מומלץ להתייעץ עם אופטיקאי עם נסיון.

באופטולנס מבחר רחב של מסגרות אופטיות לגברים ולנשים במגוון רחב של סיגנונות ושל מחירים.

עד שתגיעו לאופטולנס לפגוש אותנו הינה כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור מסגרת…

4 כללים לבחירת מסגרת

    • החלק התחתון של המסגרת לא צריך להיות במגע עם עור הפנים, אפילו לא לגעת בלחיים כשאתם מחייכים.

    • העיניים צריכות להיות ממורכזות בעדשה והריסים לא צריכים לגעת בעדשה.

    • החלק העליון של המסגרת לא צריך לעבור את קו הגבות וכמובן שלא יהיה מצב שרואים את הגבות דרך העדשה.

    • המוטות של המסגרת לא צריכות להיות צמודות מדי אבל גם לא רחוקות מדי מהפנים.

להתאים את צורת המסגרת למבנה הפנים

קיימים ארבע סוגים של מבני פנים: עגול, משולש, מרובע ומשולש הפוך.

מבנה פנים עגול ? אם אתם רוצים להדגיש את המבנה העגול לכו לכיוון מסגרת עגולה. אם להפך, אתם רוצים לשבור קצת את העיגול, לכו לכיוון מסגרת זוויתית יותר, מלבן או מרובע.

מבנה פנים משולש ? המון מסגרות יתאימו לכם . תזהרו רק על הלחיים שלכם, ותעדיפו מסגרות מינימליסטיות. מסגרות ניילון (חצי-מסגרת) או מסגרות רימלס (מסגרות ברגים) יתאימו לכם מאוד.

מבנה פנים מרובע ? הכי טוב לבחור מסגרת עגולה או מעוגלת כדי לרכך את הקווים החדים של הפנים.

מבנה פנים משולש הפוך ? כל מסגרת שתואמת את רוחב הפנים שלכם תתאים לכם. רק מסגרות עם מבנה "פרפר" עלול לשבור את האיזון ולא להתאים.

גם המרשם שלכם יכול להשפיע על בחירת המסגרת

השלב הראשון בבחירת המסגרת צריך להיות לבחון מה ההמלצות הקשורות למרשם שלכם. בחלק הזה מאוד חשוב להתייעץ עם אופטומטריסט ועם אופטיקאי על מנת לקבל ראיה מירבית ונוחה תוך כדי תוצאות אסתטיות מבחינת עובי העדשות.

יש לכם מרשם נמוך ? קוצר ראיה או רוחק ראיה (Myopia or Hyperopia), אם המרשם שלכם נמוך אתם יכולים לבחור איזה מסגרת שבא לכם.

יש לכם קוצר ראיה גבוה ? (High Myopia) אתם תהיו קצת מוגבלים בבחירת המסגרת כי קוצר ראיה גבוה עלול לגרום לעדשות של המשקפיים להיות עבים במיוחד ופחות אסתטי. לכן מומלץ לבחור מסגרת קטנה ככל שאפשר, ואולי גם להעדיף מסגרת פלסטיק המסתירה את עובי העדשה.

יש לכם רוחק ראיה גבוה ? (High Hyperopia) עדיף לבחור מסגרת קטנה יותר, עם צורה עגולה יותר ולשלב אותה עם עדשות דקות מסוג אספרי.

יש לכם צילינדר גבוה ? (Astigamism or High Astigmatism) גם כאן צריך לבחור בחוכמה את המסגרת ולהתייעץ עם אופטומטריסט מקצועי על מנת להפחית את כמות העיוותים הנגרמים בעדשות מסוג זה ולאפשר ראיה נוחה יותר.

חשיבות בחירת סוג העדשות !

בחירת סוג העדשה הינו שלב עיקרי הדורש מקצועיות רבה. היום קיים בשוק מגוון עצום של עדשות באיכויות שונות, בעוביים שונים ועם ציפויים שונים.

גם אם כל העדשות יכולות להראות אותו דבר הן ממש לא ולא תמיד תוכלו להבדיל ביניהן בהתחלה. לכם יש חשיבות להתייעץ עם אופטומטריסט מקצועי שאתם סומכים עליו. הוא ימליץ לכם על העדשה המתאימה ביותר למרשם שלכם ובהתחשבות בכל הפרמטרים הנדרשים לבחירת העדשה הטובה והמתאימה.

מה הן הפרמטרים של עדשה טובה ?

איכות. העדשה צריכה להיות מיוצרת באיכות אופטית גבוהה ובעדיפות באחת המעבדות הגדולות בעולם כמו אסילור, צייס, ניקון או רודנשטוק.

עובי. כמה שהמרשם שלכם גבוהה תצטרכו לבחור עדשות באינדקס גבוהה כדי לקבל עדשה דקה יותר. 

אספרי. ברוב המקרים עדשה במבנה אספרי תתן תוצאות טובות יותר מאשר עדשה במבנה ספרי ותפחית את כמות העיוותים בעדשה.

ציפויים. יש מספר ציפויים חשובים. ציפוי אנטי-רפלקס, ציפוי נגד UV, ציפוי נגדשריתות, ציפוי נגד אור כחול, ועוד… רוב הציפויים האלו חשובים בכל סוגי המשקפיים וגם כאן קיימים הבדלים באיכות הציפויים בין חברה לחברה.

אחריות. רוב עדשות מגיעות עם אחריות על הציפויים וחלקן גם עם האחריות במקרה של שבר. חשוב לבדוק שיש אחריות של שנה לפחות. 

קבעו איתנו תור לבדיקה, או שאלו אותנו כל דבר שתרצו לדעת. אנחנו כאן, בשבילכם.