עדשות סקלרליות

העדשות הסקלרליות הפכו בשנים האחרונות לבחירה מועדפת להתאמת עדשות מגע למקרים המיוחדים.

הרבה רופא עיניים מומחי קרנית ממליצים על העדשות הסקלרליות כדי להגיע לתוצאות טובות יותר או כדי לשמור יותר על הקרנית.

מה זה עדשה סקלרלית ולמי זה מיועד ?

עדשה סקלרלית (או מיני-סקלרלית) היא עדשה ממשפחת העדשות הקשות נושמות. הקוטר שלה הרבה יותר גדול ונע בין 14.5 מ"מ לקטנות ביותר עד 25 מ"מ לגדולות ביותר.

בזכות הגודל שלה, העדשה הסקלרלית יושבת על הלובן של העין (Sclera) ולא נוגעת כלל בקרנית. כתוצאה מזה העדשה יותר יציבה בעין, משמעותית יותר נוחה מעדשה קשה נושמת סטנדרטית, ושומרת יותר על הקרנית. 

המבנה המיוחד של העדשה סקלרלית מאפשר להתאים אותה במקרים של קוצר ראיה או רוחק ראיה גבוה מאוד, של צילינדר גבוה מאוד ובמקרים של קרניות מעוותות כמו קרטוקונוס או אקטזיה של הקרנית.

בזמן ההרכבה ממלאים את העדשה בדמעות מלחותיות או תמיסת מי מלח. ונוזל הזה נשאר לאורך כל היום בין העדשה לקרנית ומייצר משטח אופטי חדש המשפר את חדות הראיה. בנוסף בגלל השיטה הזאת עדשות הסקלרליות מהוות פיתרון מצויין שאנים הסובלים מיובש חמור שלא אפשר להם עד כו להרכיב עדשות מגע.

עדשות סקלרליות באופטולנס והמכון לקרטוקונוס

התאמת עדשות מגע סקלרליות ומיני-סקלרליות דורש גם ידע, גם ציוד מיוחד וגם נסיון גדול. 

באופטולנס האופטומטריסטים רחל ויגאל רשט הוכשרו בארץ ובחו"ל על מנת להתאים את העדשות ממיטב החברות הבנלאומיות בתחום עדשות הסקלרליות. לדוגמה: עדשות ICD Flex-fit או עדשות OneFit.

כל העדשות הסקלרליות שתמצאו באופטולנס הינן עדשות בהתאמה אישית הכוללות לפחות 7 פרמטרים הנתנים לשינוי לפי מבנה קרנית. היכולת הזאת מאפשרת להגיע לדיוק יותר הנותן תוצאות טובות יותר גם בחדות הראיה וגם בנחות עם העדשה בעין.

באופטולנס תוכלו לקבל יעוץ ראשוני חינם על מנת לדעת מה מומלץ לכם בהתאם למקרה שלכם, מצב הקרנית, מרשם ופיזיולוגית העיניים.

מעבר לנסיון הגדול שהאופטומטריסטים שלנו צברו במשך השנים בתחום עדשות הסקלרליות, באופטולנס שמים דגש מיוחד האיכות השירות. אנחנו נדאג ללוות אתכם לאורך כל התהליך וגם אחרי שרכשתם את העדשות אנחנו נהיה תמיד לשירותכם על מנת לייעץ ולעזור.

תהליך התאמת עדשות מגע סקלרליות

שלב 1: בדיקת עיניים וביצוע של מיפוי קרנית (Corneal Topography) על מנת לקבוע את סוג העדשה המתאימה ביותר. בשלב זה קובעים גם פרמטרים נוספים של העדשה כמו קימורים פנימיים וקוטר.

שלב 2: האופטומטריסט מרכיב למטופל עדשות בעיניים ובודק את הישיבה של העדשה לאחר המתנה של שעה. המתנה של שעה חשובה גם כדי לתת זמן לעדשה להתייצב במצב הסופי שלה וגם כדי לתת זמן למטופל להתרגל קצת לתחושה. לפי תוצאות בדיקה זו נקבע המבנה הסופי של העדשה והמרשם התואם.

שלב 3: קבלת עדשות המגע, הדרכה לגבי הרכבה, הורדה וטיפול בעדשות (כולל התנסות במקום)

שלב 4: ביקורת לאחר שבועיים-שלושה של הרכבה. המטופל מוזמן לבדיקה כאשר הוא מגיע עם העדשות בעיניים והספיק להסתגל אליהן. בשבל זה האופטומטריסט יוודא שהעדשות מותאמות היטב לעיניים ושחדות הראיה טובה. 

 

עדשות סקלרליות המתקדמות בעולם

קבעו איתנו תור לבדיקה, או שאלו אותנו כל דבר שתרצו לדעת. אנחנו כאן, בשבילכם.